تبلیغات
. - وصیت نامه شهید سید رضا مهدوی

.
 

    
                     

     بسم الله الرحمن الرحیم

 

ِانَّ اللّهَ اشْتَرى مِنَ الْمُؤْمِنینَ أَنْفُسَهُمْ وَ أَمْوالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ یُقاتِلُونَ فی سَبیلِ اللّهِ فَیَقْتُلُونَ وَ یُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَیْهِ حَقًّا فِی التَّوْراةِ وَ اْلإِنْجیلِ وَ الْقُرْآنِ وَ مَنْ أَوْفى بِعَهْدِهِ مِنَ اللّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَیْعِكُمُ الَّذی بایَعْتُمْ بِهِ وَ ذلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظیمُ‌‍

این اعجاز بزرگ قرن و این جمهوری اسلامی محتاج به حفظ و نگهبانی است.((امام خمینی))

به نام خدا که به من جان داد و به من توان داد تا او را بندگی کنم وصیت خود را آغاز می کنم و درود و سلام خالصانه خود را به روح مقدس حضرت خاتم النبیین محمد بن عبدالله(ص) و بر اهل بیت و آل اطهارش علیهم السلام و سلام بر حسین سرور آزادگان و سیدالشهداء (ع) و سلام بر امام زمان و ارواحنا فدا و سلام بر روح الله بت شکن زمان نائب بر حق امام زمان و سلام بر جمیع شهدای اسلام، پاکبازان راه عشق و فداکاری که با خون خود اسلام و انقلاب را بیمه کردند. سلام بر تو ای مادر مهربانم که مرا در دامن پاک و پر مهرت پروراندی. ای مادرم که هروقت اسم حسین علیه السلام برده می شد بی اختیار اشکهایت روان بود که من خودم شاهد ریختن اشکهایت بودم و می دانم که با گریه بر حسین مرا شیر دادی و این دامن پاک تو بود که دو شهید را در خود پرورانید. ای مادر تو کاری زینب گونه کردی که در روز عاشورا چگونه بر داغ برادر و برادر زاده و فرزند صبر کرد. مادرجان تو باید مثل مادر وهب که در روز عاشورا سربریده فرزندش  را به طرف دشمن پرت کرد و گفت چیزی را که در راه خدا داده ام پس نخواهم گرفت. مادر عزیز تو را توصیه می کنم به صبر که تو در شهادت ((سید محمود)) امتحان خود را پس دادی و گفتی من خودم فرزندم را اجازه دادم  برود و فراموش نکنید که در آخرین خداحافظی به من هم گفتی برو. مادر من، مادرجان صبر کن و بدان که تو در روز قیامت نزد جده ات فاطمه رو سفید خواهید و تو نیز ای پدر همانگونه که حسین(ع) که در مصیبت فرزندانش صبر کرد تو نیز باید صبر کنی که خداوند به شما اجری عظیم خواهد و خداوند با صابران است و شما در نزد جدتان سرفراز خواهید بود و من شما را توصیه می کنم که مراسم روضه خوانی ایام فاطمیه را تا زنده هستید هرچه با شکوهتر برگزار کنید.

و تو ای خانواده ام و همسرم مرا ببخشید از شما طلب عفو دارم که من همسر خوبی برای شما نبودم و شما باید مشکلات را تحمل کنید چرا که در راه خداست و به یاد خدا باشید زیرا که یاد خدا آرام بخش دلها و روح هاست و اگر صبر کنید در نزد خدا اجری بزرگ خواهید داشت تقاضا دارم بچه های مرا خوب تربیت کنید مخصوصاً در امر نماز که ما به خاطر نماز قیام کردیم. شما نباید ناراحت باشید باید افتخار کنید چون برای خداست او خود مشکلات را بر طرف خواهد کرد. بارها گفتم در وقت گرفتاریها خاطرات عاشورا و خاطرات کربلا را به یاد آورید و برای آنها گریه کنید که همه گرفتاریها بر طرف خواهد شد. نمی دانم آن موقعی که امام حسین روانه میدان بود همه فرزندانش دور او را گرفتند چه گذشت بر او.

همسرم من یک پسر دارم به نام((مهدی)) او را چنان تربیت کن که اسلحه افتاده ام را بر دارد و راهم را ادامه دهد و در پایان وصیت می کنم که در هر هفته برای امام حسین روضه بخوانید و گریه کنید که ( ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه) و شما ای برادرانم، ای سید جواد برادرم با تلاش و کوشش در راه خدا راه شهیدان را ادامه بده و گوش به فرمان امام باش و تو ای برادرم سید اکبر همانگونه که علاقه داشتی در سپاه خدمت کنی، خدمت کن و سپاه را رها نکن و لذا مانند پاسداری خوب، پاسداری کن و سنگر اسلام را نیز رها نکن. و تو ای سید مهدی برادرم تو نیز همانگونه که شبانه روز در خدمت انقلاب و اسلام بودی، باش و خدمت کن که اجری بزرگ در نزد خداوند دارید.

و تو ای یگانه خواهرم باید رسالت زینب گونه ات را خوب انجام دهی و پیام خون برادرانت را به گوش جهانیان برسانی و در مقابل مشکلات صبور و شکیبا باش و آخرین وصیت من خطاب به همت شهیدپرور ایران است که دست از امام برندارند و حسین زمان را تنها نگذارند و سنگر خالی شهداء را پر کنند، با دشمنان خدا بجنگند و لحظه ای در مقابل زر و زور و تزویر آرام ننشینند.

در پایان از همه اقوام و خویشان و همسایگان طلب عفو و مغفرت دارم و از همه می خواهم که مرا ببخشند. همه شما را به خداوند بزرگ می سپارم و شعار و دعای همیشگی: خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار را فراموش نکنید.

والسلام من اتبع الهدی ((سیدرضا مهدوی))

 


طبقه بندی: بدر، 
برچسب ها: شهید سید رضا مهدوی، شهدای خانوک، پایگاه اطلاع رسانی شهر خانوک، خانوک،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 فروردین 1391 توسط حمید رضا اسدی